Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Dzisiaj jest: 27 listopada 2022

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Zdjęcie nr 1 do aktualności
17 listopad 2022
Dziś, 17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Ma on na celu zwiększyć świadomość ludzi o przedwczesnych porodach i problemach, przedwcześnie urodzonych dzieci oraz ich rodzin na całym świecie.
Jak podają statystyki około 15 milionów dzieci na całym świecie rodzi się przedwcześnie każdego roku, co oznacza jedno na 10 dzieci. W Polsce liczba wcześniaków urodzonych każdego roku to około 26 tysięcy. Wizerunek skarpetek na sznurku oraz fioletowe oświetlenie zostały symbolem Światowego Dnia Wcześniaka, ponieważ ten kolor jest identyfikowany z delikatnością i wyjątkowością.

Na wniosek Stowarzyszenia „Razem możemy więcej”, łowicki ratusz podobnie jak w roku minionym, został podświetlony kolorem fioletowym. W ten sposób wolontariusze chcą zwrócić uwagę Łowiczan na ten ważny problem.

Podświetlenie ratusza zostanie wykonane za pomocą wcześnie zakupionej kolorowej foli, bez generowania dodatkowych kosztów.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2022-11-17 13:47:21)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2022-11-17 13:47:23)
Liczba odwiedzin: 30
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij