Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Dzisiaj jest: 4 lutego 2023

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Koronawirus - informacje i zalecenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Zdjęcie nr 1 do aktualności
30 listopad 2021
Informujemy, że 1 grudnia 2021 r. obowiązywać będą kolejne, częściowe obostrzenia sanitarne. To odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na wciąż rosnącą liczbę zakażeń i ryzyko pojawienia się w Polsce Omikronu, nowego, groźniejszego wariantu koronawirusa. Obostrzenia ograniczać się będą do limitu klientów w restauracjach, sklepach, galeriach handlowych czy siłowniach. Niezmiennie obowiązują też zasady: zachowania dystansu, dezynfekcji rąk, noszenia maseczek.
Warto podkreślić, choć zakażeń przybywa od miesięcy, to rząd do tej pory powstrzymywał się z zaostrzaniem restrykcji. Na tle państw takich jak Włochy, Francja czy Holandia, gdzie obowiązują przepustki covidowe, czy na tle Austrii, której gospodarka ponownie została zamrożona, w Polsce ograniczenia covidowe wydają się znacznie łagodniejsze.

Warto również pamiętać, że wciąż można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Szczepienie to ogranicza znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa i chroni nas przed jego bezpośrednimi skutkami.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2021-11-30 12:24:43)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2021-11-30 12:24:55)
Liczba odwiedzin: 688
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij